Minister Edukacji i Nauki i Minister Obrony Narodowej podpisali porozumienie w sprawie realizacji Koncepcji edukacji wojskowej studentów w ramach Legii Akademickiej.
Studentów zainteresowanych edukacją wojskową zapraszamy do udziału w V edycji Legii Akademickiej. W ramach programu LA odbędą się zajęcia teoretyczne na uczelni i zajęcia praktyczne (poligonowe) w przerwie wakacyjnej.
Program szkolenia w ramach Legii Akademickiej
Program nauczania obejmuje ok. 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia odbywają się w formie wykładów. Po zaliczeniu części teoretycznej student ochotnik składa wniosek do organów wojskowych i otrzymuje kartę powołania na ćwiczenia wojskowe, czyli część praktyczną programu, która jest realizowana w wytypowanych jednostkach wojskowych, jednostkach szkolnictwa wojskowego oraz ośrodkach szkoleniowych Sił Zbrojnych RP w okresie tzw. przerwy wakacyjnej. Obecnie program składa się z trzech modułów:
- moduł szkolenia podstawowego trwający do 21 dni, zakończony egzaminem i złożeniem przysięgi,
- moduł szkolenia podoficerskiego trwający do 21 dni, zakończony egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy,
- moduł szkolenia oficerskiego trwający łącznie 47 dni szkoleniowych, z których 21 realizowanych jest w Akademii Wojsk Lądowych.
Jak się zgłosić do Legii Akademickiej?
- Pobierz i wypełnij WNIOSEK (format: docx, rozmiar: 14,93 kB)
- Złóż wypełniony i podpisany dokument:
- wysyłając skan na legiaakademicka@usz.edu.pl
- na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Krakowska 71-79, pok. 163)
Wnioski do udziału w części teoretycznej przeszkolenia wojskowego w ramach Legii Akademickiej przyjmowane będą do 20 lutego 2022 r.