Nastrojowy wieczór w Regionalnym Centrum Innowacji i Rozwoju Technologii ZUT w Szczecinie 21.10.2022 10:49

Koncert muzyki żeglarskiej zespołu IGA’cki Band i otwarcie wystawy fotograficznej pn. „Zielono mi” autorstwa Agnieszki Kasprowiak.

Nasza uczelnia to nie tylko badania i ambitni studenci, to także całe grono niezwykle utalentowanych pracowników. Podczas dzisiejszego wieczoru chcemy Wam przedstawić dwoje z nich – Jacka Wójcikiewicza oraz Agnieszkę Kasprowiak – tak przywitała gości dyrektor RCIiTT, Joanna Niemcewicz.

W środę wieczorem, 19 października budynek Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie zamienił się na kilka godzin w salę koncertową i galerię fotograficzną.  Stało się tak za sprawą niezwykłego jak na tę jednostkę wydarzenia: Uczty dla oka z muzyką w tle.

Wieczór rozpoczął koncert muzyki żeglarskiej w wykonaniu znanego szczecińskiego zespołu IGA’cki Band. Tworzy go konsultant Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Jacek Wójcikiewicz (gitara, śpiew) wraz z córką Igą (skrzypce, śpiew). Wystąpił z nimi także akordeonista, Sylwester Umiński. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała nie tylko piosenek z debiutanckiej płyty zespołu pt. „Szczecin na fali”, ale także ciekawych opowieści związanych z naszym miastem i jego morskim charakterem. Wydanie płyty i koncert zostały zrealizowane w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin.

Jest mi niezmiernie miło, że w miejscu, w którym na co dzień pracuję, mógł odbyć się ten koncert. Budynek RCIiTT, w którym kiedyś mieściły się Zakłady Odzieżowe Dana to ważne historycznie miejsce dla Szczecina – miasta, o którym śpiewamy i które kochamy. Po koncercie podpisaliśmy i rozdaliśmy wśród przybyłej publiczności blisko dwieście płyt. Mamy nadzieje, że będą one umilały Państwu czas – dodaje Jacek Wójcikiewicz.

Po koncercie Dyrektor RCITT, Joanna Niemcewicz wraz z Agnieszką Kasprowiak z Działu Projektów Naukowych ZUT zaprosiły publiczność na otwarcie wystawy pn. „Zielono mi”.

- Największą ciekawostką jest to, że nigdy za zielenią nie przepadałam – przyznała fotografka - Obok czerwieni, żółci i błękitu stanowiła zawsze dla mnie bardzo problematyczny kolor w procesie postprodukcji. Skąd zatem pomysł na stworzenie wystawy w takiej właśnie tonacji? Kwestia przypadku. Stonowana zieleń, nierzucająca się w oczy nagle stała się moim ulubionym kolorem, może dlatego, że przynosi swego rodzaju ukojenie, które w obecnych czasach jest nam tak bardzo potrzebne.

Wystawa przedstawiająca naturę w jej najpiękniejszym wydaniu zachwyciła publiczność. Każdy mógł także zabrać ze sobą specjalnie wydane na tę okazję pocztówki ze zdjęciem z wystawy. Nawiązując do dawnych sposobów suszenia zdjęć, były one przypięte malutkimi klamerkami do rozwieszonych wśród wystawy sznurków. Odpinanie pocztówek okazało się przy okazji świetną zabawą.

Wystawę można oglądać w RCIiTT od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00-19:00 do końca tego roku.

Zapraszamy!