Nowoczesny sprzęt z Amazona trafił na ZUT 02.10.2024 13:55

30 skanerów przemysłowych, które działają na zasadzie kamery wizyjnej przekazało 2 października 2024 r. Fundacji na rzecz Rozwoju ZUT centrum logistyczne Amazon w Kołbaskowie AMAZON FULFILLMENT POLAND sp. z o.o..

Umowę w sprawie przekazania sprzętu przez Amazon Fundacji podpisał jej Prezes, JM Rektor ZUT prof. Arkadiusz Terman. Sprzęt wraz z okablowaniem trafi na dwa Wydziały naszej Uczelni – Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz Elektryczny. Obecni podczas podpisywania umowy przekazania skanerów naszej Uczelni byli również Dziekani ww. Wydziałów dr hab. inż. Marcin Chodźko, prof. ZUT oraz dr hab. inż. Grzegorz Psuj, prof. ZUT.

– Skanery zostaną wykorzystane do rozbudowania stanowisk dydaktycznych służących nauce programowania układów PLC w laboratorium mechatroniki Hali Technologicznej. Po uzupełnieniu o małe przenośniki, stanowiska te będą stanowiły istotne wzbogacenie bazy dydaktycznej - mówił prof. Chodźko.

- Kamery posłużą do wdrażania automatyzacji procesów co można wykorzystać na liniach produkcyjnych, przy montażu czy obsłudze hal produkcyjnych oraz magazynów. Chcemy przygotować dla naszych studentów stanowiska, w których będą mogli zamodelować sobie rzeczywiste warunki pracy – dodawał prof. Psuj.

Fot. Kamila Kozioł / ZUT