Podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego 07.05.2024 14:47

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie wraz z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Uniwersytetem Szczecińskim, Politechniką Morską w Szczecinie, Collegium Balticum – Akademią Nauk Stosowanych od wielu lat współorganizuje konkursy dla uczniów szkół ponadpodstawowych, podczas których co roku rywalizują ze sobą najlepsi uczniowie w województwie. Tradycja prowadzenia konkursów i wyłaniania najzdolniejszej młodzieży trwa nieprzerwanie od dziesiątków lat. „Najstarszy” konkurs przedmiotowy odbył się już 66 razy, a przy współudziale naszej Uczelni (jeszcze jako Akademii Rolniczej) w tym roku odbyła się jubileuszowa - 60 edycja Konkursu Chemicznego. Konkursy odbywają się pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz patronatami Rektorów i Dziekanów powyższych uczelni.

W roku szkolnym 2023/2024 odbyły się następujące konkursy:
XXIII Konkurs Biologiczny (organizowany na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt),
LV Konkurs Chemiczny (organizowany na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej),
XVI Konkurs Wiedzy Ekonomicznej (organizowany na Wydziale Ekonomicznym),
XVI Konkurs Dziennikarski „Bliżej niż myślisz” (Collegium Balticum),
XV Konkurs Geograficzno-Nautologiczny (Politechnika Morska),
LXVI Międzyszkolny Turniej Fizyczny (Uniwersytet Szczeciński),
LXIV Międzyszkolne Zawody Matematyczne (Uniwersytet Szczeciński),
XV Wojewódzki Konkurs Języków Obcych (Uniwersytet Szczeciński).

Uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego, odbyła się 25 kwietnia 2024 r.
w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Dyrektor ZCDN pani Urszula Pańka powitała przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty, przedstawicieli Uczelni, komisji konkursowych a także przybyłych na podsumowanie konkursów laureatów oraz nauczycieli i dyrektorów szkół.

Uczestnicy uroczystości wysłuchali wykładu dr Zofii Fenrych „Kobiety w nauce”, zainteresowane osoby wzięły udział w konkursie tematycznym, po czym nastąpiło wręczenie nagród laureatom.

Laureaci konkursów prowadzonych przez ZUT

Laureaci XXIII Konkursu Biologicznego:
I miejsce - Aleksander Głowacki z Katolickiego LO w Szczecinie
II miejsce - Paulina Mallek z XIII LO
III miejsce - Paulina Kałucka z XIII LO

Laureaci LV Konkursu Chemicznego:
I miejsce - Wiktor Kępiński z II LO w Szczecinie
II miejsce - Marek Lewandowski z II LO w Szczecinie
wyróżnienie – Karol Berliński z XIII LO w Szczecinie
wyróżnienie – Michał Siedlecki z II LO w Szczecinie

Laureatka XVI Konkursu Wiedzy Ekonomicznej

I miejsce - Maria Kwarta z ZS w Gryficach (nagroda JM Rektora ZUT)

Nauczyciele akademiccy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie  zaangażowani w przygotowanie konkursów.

Konkurs Biologiczny
przewodnicząca: prof. dr hab. inż. Katarzyna Kavetska, członkowie: dr hab. inż. Andrzej Dybus, prof. ZUT, dr hab. inż. Agnieszka Herosimczyk, prof. ZUT, dr hab. Hanna Kulig, prof. ZUT, dr hab. Anita Kołodziej-Skalska;

Konkurs Chemiczny
przewodnicząca: dr Anna Szady-Chełmieniecka, członkowie: dr hab. inż. Grażyna Dąbrowska, prof. ZUT, dr hab. inż. Krzysztof Lubkowski, prof. ZUT, dr inż. Beata Kołodziej

Konkurs Wiedzy Ekonomicznej (Wydział Ekonomiczny)
przewodnicząca: dr hab. inż. Irena Łącka, prof. ZUT, członkowie: dr Beata Szczecińska, dr Natalia Oleszczyk, dr Błażej Suproń, dr Milena Bera.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!