Prof. dr hab. inż. Karol Fijałkowski w Zespole doradczym do spraw programów upowszechniających naukę. 18.07.2024 14:13

Decyzją Ministra Nauki z dnia 12 lipca 2024 r. prof. dr hab. inż. Karol Fijałkowski został powołany w skład Zespołu doradczego do spraw programów „Społeczna odpowiedzialność nauki” i „Społeczna odpowiedzialność nauki II” oraz działalności upowszechniającej naukę. Spotkanie z Panem Ministrem, w trakcie którego członkom zespołu wręczone zostaną akty powołania odbędzie się 24 lipca 2024 r. w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Społeczna odpowiedzialność nauki” to ministerialny program mający na celu wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu popularyzację nauki lub promocję sportu akademickiego oraz projektów związanych z utrzymaniem zasobów bibliotecznych o istotnym znaczeniu dla nauki lub jej dziedzictwa.

„Społeczna odpowiedzialność nauki II” jest wznowioną edycją programu ogłoszoną w styczniu zeszłego roku. Program składa się z dwóch modułów: „Popularyzacja nauki” oraz „Wsparcie dla bibliotek naukowych”. Nabór wniosków w tegorocznym konkursie zakończył się w czerwcu; planowane są dwa terminy rozstrzygnięcia – pod koniec września i pod koniec października.

Prof. dr hab. inż. Karol Fijałkowski kieruje Katedrą Mikrobiologii i Biotechnologii WBiHZ ZUT. Decyzją rektora elekta, prof. dra hab. inż. Arkadiusza Termana w nowej kadencji Władz Uczelni prof. Fijałkowski pełnić będzie funkcję prorektora ds. nauki.

Fot. Kamila Kozioł/ZUT