Studentów zainteresowanych edukacją wojskową zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Legii Akademickiej 24.05.2023 14:12

Mini­ster Edukacji i Nauki i Mini­ster Obrony Naro­do­wej pod­pi­sali poro­zu­mie­nie w spra­wie reali­za­cji Kon­cep­cji edu­ka­cji woj­sko­wej stu­den­tów w ramach programu Legii Aka­de­mic­kiej.
Studentów zainteresowanych edukacją wojskową zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Legii Akademickiej. Do programu mogą przystąpić osoby, które są studentami lub absolwentami uczelni wyższych publicznych oraz niepublicznych (studia dzienne, zaoczne I oraz II stopnia) i posiadają obywatelstwo polskie. Szkolenie, będzie realizowane w formie teoretycznej w uczelniach wyższych na podoficera, zwanego dalej "modułem podoficerskim" oraz w formie praktycznej w centrach szkolenia, ośrodkach szkolenia oraz jednostkach wojskowych. Przewidywane są dwa turnusy w lipcu i sierpniu w 2023 roku. Szkolenie teoretyczne w module podoficerskim kończy się egzaminem. Szkolenie rozpocznie się od odbycia szkolenia podstawowego w wymiarze do 28 dni w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.
Wynagrodzenie za 28 dni szkolenia wynosi 4960 zł.
Zgłoszenia do szkolenia podstawowego należy składać osobiście w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Szczecinie ul. Kopernika 17A, w terminie do 30 maja 2023 roku.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Uniwersytet Szczeciński - Legia Akademicka