Trwa druga tura rekrutacji - ZUT zaprasza na studia! 31.07.2024 11:16

Trwa druga tura rekrutacji na studia w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. 2200 tegorocznych maturzystów wskazało jeden z ponad 40 kierunków w ofercie uczelni w pierwszym wyborze.

Najwięcej kandydatów było w tym roku na kierunkach: informatyka, architektura, automatyka i robotyka. Limity przyjęć są już przekroczone i rekrutację zakończono.

Doskonałymi wynikami naboru mogą pochwalić się kierunki, których popularność nie słabnie od lat: budownictwo, mechatronika, logistyka, odnawialne źródła energii, architektura krajobrazu czy, jedyna w kraju, kynologia. Nie zawiodły też tegoroczne nowości – zarządzanie (profil praktyczny) na Wydziale Ekonomicznym oraz dietetyka na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa, która szczególnie zainteresowała maturzystów; o jedno miejsce na liście rywalizowało trzech kandydatów.

Na wielu atrakcyjnych kierunkach studiów listy osób przyjętych nie są jeszcze zamknięte. Aktualnie składają dokumenty kandydaci rekrutujący się w drugim naborze na studia stacjonarne pierwszego stopnia. Do 13 sierpnia potrwa rejestracja na studia drugiego stopnia. Ci, którzy wybiorą studia niestacjonarne pierwszego stopnia, mają czas na rejestrację do 20 sierpnia.

Największa uczelnia techniczna w regionie, oprócz wysokiej jakości kształcenia, doświadczonej kadry dydaktycznej i doskonale wyposażonych laboratoriów, gwarantuje dostępność miejsc w akademikach dla wszystkich zainteresowanych.

Centrum Rekrutacji ZUT (ul. Ku Słońcu 140) otwarte jest w godz. 10:00 - 14:00 w dni robocze od 29 lipca do 4 września (oprócz 15 i 16 sierpnia) oraz w sobotę 31 sierpnia.

Szczegóły trwającego naboru dostępne są na stronie uczelni: rekrut.zut.edu.pl

Fot. Kamila Kozioł/ZUT