Aktualności

Uwaga studenci rusza III edycja programu "Legia Akademicka" 16.12.2019 12:26

W związku z utrzymującym się bardzo dużym zainteresowaniem studentów edukacją wojskową oraz praktycznym przeszkoleniem wojskowym,
od nowego roku akademickiego 2019/2020 rusza kolejna, III już edycja programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów w ramach
„Legii Akademickiej”. Program jest realizowany od roku akademickiego 2017/2018 z wynikiem pozytywnym szkolenie ukończyło już 60 studentów naszej Uczelni.

Edu­ka­cja woj­skowa stu­den­tów obej­muje szkolenie teoretyczne oraz szkolenie praktyczne z ogól­nym zało­że­niem reali­za­cji więk­szo­ści tre­ści teo­re­tycz­nych w ramach pro­cesu dydak­tycz­nego poza pro­gramem kształ­ce­nia na danym kie­runku prowadzonym w uczelni, a następ­nie zajęć prak­tycz­nych w jed­nost­kach szkol­nic­twa wojskowego i jed­nost­kach woj­sko­wych w okresie przerwy wakacyjnej.

Do pro­gramu może przy­stą­pić stu­dent uczelni publicz­nej i niepublicz­nej dowol­nego roku studiów, który posiada oby­wa­tel­stwo pol­skie.

Program nauczania obejmuje ok. 30 godzin lekcyjnych.
Zajęcia teoretyczne odbędą się w formie wykładów i materiałów e-learningowych (materiały do pobrania w zakładce MATERIAŁY SZKOLENIOWE.
Po zaliczeniu (test wiedzy) części teoretycznej szkolenia LA na uczelni student ochotnik po złożeniu wniosku (przez Uczelnię) do organów wojskowych otrzyma kartę powołania na ćwiczenia wojskowe - część praktyczną programu, która będzie realizowana w wytypowanych jednostkach wojskowych, jednostkach szkolnictwa wojskowego oraz ośrodkach szkoleniowych SZ RP w okresie tzw. przerwy wakacyjnej na Uczelni (lipiec-sierpień-wrzesień).

Szkolenie praktyczne składa się z dwóch modułów:

  • moduł szkolenia podstawowego trwający 21 dni, zakończony egzaminem i złożeniem przysięgi oraz  mianowaniem na stopień szeregowego rezerwy,
  • moduł szkolenia podoficerskiego trwający 21 dni, zakończony egzaminem oraz mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.

Termin złożenia wniosku do Legii Akademickiej:
20 GRUDNIA 2019 r. (do godz. 15.00) Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego ul. Krakowska 71-79 pok. 163
Kontakt: 91 449 43 07


Ze szczegółami  będzie można zapoznać się na spotkaniu informacyjnym zorganizowanym przez koordynatora programu w uczelni w terminie podanym w odrębnej informacji.

Planowany termin szkolenia teoretycznego to marzec-kwiecień 2020 r.
Serdecznie zachęcamy do udziału w szkoleniu i  przeżycia wspaniałej przygody z Wojskiem Polskim.