'Welcome Day' czyli serdeczne powitanie zagranicznych studentów na ZUT 02.10.2024 07:43

W poniedziałek 30.09.2024 r. w auli budynku CDBN odbył się „Welcome Day – Central Information Meeting” czyli spotkanie informacyjne dla zagranicznych studentów, którzy rozpoczynają studia w ramach programu Erasmus+ oraz praktyki w ramach programu IAESTE na ZUT w semestrze zimowym. W tym semestrze społeczność ZUT powiększyła się o ok. 100 zagranicznych studentów z całego świata. Największa liczba studentów przyjechała z Turcji, Hiszpanii, Francji, Portugalii, Włoch i Grecji. Do grona studentów ZUT dołączyli również studenci z Wietnamu oraz Gruzji. Praktyki w ramach programu IAESTE będą realizowali studenci m.in. z Jordanii, Brazylii, Tajlandii czy Kenii.

Spotkanie oficjalnie otworzył prorektor ds. studenckich prof. Arkadiusz Telesiński, a poprowadziła je Pani Agata Judzińska-Kłodawska z Działu Mobilności Międzynarodowej ZUT. Podczas spotkania studenci wzięli udział w serii prezentacji, które mają na celu przybliżenie praktycznych informacji o studiowaniu na ZUT i życiu w Szczecinie. Studenci uczestniczyli w warsztacie o różnicach kulturowych, których mogą doświadczyć. W trakcie warsztatów zapoznali się z praktycznymi wskazówkami jak się odnaleźć w różnych sytuacjach. Poznali również ofertę sportową i rekreacyjną ZUT, która przedstawił Kacper Sobczak reprezentujący Studium Wychowania Fizycznego i Sportu ZUT. O życiu studenckim z perspektywy studenta oraz ofercie dla studentów mówiła Daria Iovsa ze stowarzyszenia Erasmus Student Network Szczecin.

Celem spotkania dla studentów zagranicznych jest przede wszystkim pomoc w zaklimatyzowaniu się w obcym kraju i nowym miejscu. Nie do przecenienia są również praktyczne wskazówki na temat funkcjonowania Uczelni, dlatego w programie nie zabrakło sesji Q&A oraz pomocy przy założeniu konta bankowego.

Fot. Kamila Kozioł