Cyberbezpieczeństwo

15 miejsc

Opłata za studia14 000 zł

Opis studiów

Adresaci, do których skierowana jest oferta studiów podyplomowych

Studia podyplomowe cyberbezpieczeństwo skierowane są do absolwentów kierunków informatyka techniczna i telekomunikacja oraz informatyka, a także dla absolwentów innych kierunków obecnie pracujących w IT lub posiadających odpowiednią wiedzę i umiejętności z zakresu technologii informatycznych. Studia mają charakter specjalistyczny i są przeznaczone dla osób pragnących zajmować się zawodowo kwestiami związanymi z technicznymi aspektami cyberbezpieczeństwa oraz dla osób pragnących poszerzyć swoje kompetencje w tym zakresie. Kandydaci powinni posiadać na podstawowym poziomie umiejętności i wiedzę w zakresie: administracji systemami Linux oraz Windows w infrastrukturze sieciowej, pisania skryptów w Linux i Windows, programowania w języku Python oraz wiedzę dotyczącą konfiguracji urządzeń sieciowych.

Cel studiów

Głównym celem studiów podyplomowych cyberbezpieczeństwo jest przekazanie specjalistycznej wiedzy teoretycznej i nabycie praktycznych umiejętności. Dzięki współpracy Uczelni z firmą CDeX PSA, która dostarcza specjalistyczne i wysoko zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalające na efektywniejsze, szybsze i realistyczne nabywanie umiejętności (Poligon CDeX), studia podyplomowe mogą znacząco przyczynić się do mitygacji opisanych powyżej problemów. Dodatkowo, studia podyplomowe w zakresie cyberbezpieczeństwa są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy w Polsce i Europie oraz wpisują się w strategię rozwoju uczelni tworzących niniejszy program studiów.

Po ukończeniu studiów uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Czas trwania

Program studiów obejmuje wykłady, ćwiczenia audytoryjne w formie studiów niestacjonarnych. Studia trwają dwa semestry. Zjazdy odbywają się w soboty i w niedzielę po około 8 godzin.

Szczegółowy rozkład zajęć w semestrze zostanie podany do wiadomości przed rozpoczęciem semestru.

Terminy rekrutacji

Rejestracja w Internetowej Rekrutacji Kandydatów IRK

15 lipca  – 23 września 2024 r.

Składanie kompletu dokumentów 15 lipca  – 23 września 2024 r.

Przyjęcia na studia podyplomowe odbywają się zgodnie z kolejnością składania przez kandydatów kompletu dokumentów, po uprzednim zarejestrowaniu się w IRK

Wykaz dokumentów

Kandydat po zarejestrowaniu się w Internetowej Rekrutacji Kandydata, zobowiązany jest złożyć następujący komplet dokumentów:

1. kwestionariusz osobowy (wydruk z Internetowej Rekrutacji Kandydata IRK);
  2. kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych potwierdzona przez Uczelnię - oryginał dyplomu do wglądu komisji rekrutacyjnej;
  3. jedna aktualna fotografia

W przypadku kandydatów cudzoziemców dodatkowo:

1. należy złożyć kserokopię paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata - oryginał dokumentu do wglądu komisji rekrutacyjnej;
  2. kandydat musi posiadać potwierdzoną znajomość języka polskiego;
  3. zaleca się, aby zagraniczne dokumenty o wykształceniu były odpowiednio zalegalizowane lub opatrzone apostille;
  4. dokumenty sporządzone w języku obcym powinny zostać przetłumaczone na język polski przez polskiego tłumacza przysięgłego lub tłumacza w kraju macierzystym kandydata, z tym że tłumaczenie takie powinno zostać potwierdzone przez polskiego konsula urzędującego w tym kraju.

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie studiów podyplomowych cyberbezpieczeństwo osobiście lub pocztą tradycyjną (zalecamy - list polecony za potwierdzeniem zwrotnym) lub kurierem.

Adres: Wydział Informatyki ul Żołnierska 49, 71-210 Szczecin, pok. 124 w godz. 8:00-15:00 z dopiskiem - Studia podyplomowe cyberbezpieczeństwo.

Całkowity koszt studiów: 14 000 zł (2 semestry).

Uwaga!

Istnieje możliwość dokonania opłaty w ratach.

Możliwość wystawienia faktury.

ZUT nie pobiera opłat z tytułu wpisowego oraz opłaty rekrutacyjnej.

Sekretariat:

mgr Sylwia Hardej