metryka
Jednostka organizacyjna | Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa |
Nazwa | gospodarka odpadami |
Forma studiów | niestacjonarna |
Poziom kształcenia | studia podyplomowe |
Wymagane wykształcenie | wyższe |
Limit | 15 miejsc |
Opłata za studia | 5 150 zł |
Opis studiów
Adresaci, do których skierowana jest oferta studiów podyplomowych
Studia podyplomowe gospodarka odpadami skierowane są do pracowników, kadry kierowniczej sektora prywatnego (przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe), jak i do pracowników sektora publicznego, urzędów państwowych, samorządu terytorialnego, instytucji zajmujących się ochroną środowiska, organizacji ekologicznych ubiegających się o dotacje z zakresu ochrony środowiska. Celem studiów jest podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników i edukacja ekologiczna w zakresie zarządzania gospodarką odpadami (znajomość aktualnych przepisów prawnych, technologii odzysku i unieszkodliwiania odpadów, umiejętność logistycznego zarządzania gospodarką odpadami w przedsiębiorstwie i gminie).
Cel studiów
Celem studiów jest podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników i edukacja ekologiczna w zakresie zarządzania gospodarką odpadami (znajomość aktualnych przepisów prawnych, technologii odzysku i unieszkodliwiania odpadów, umiejętność logistycznego zarządzania gospodarką odpadami w przedsiębiorstwie i gminie).
Naszą ofertę studiów, spośród innych ofert, wyróżnia interdyscyplinarność. Nie są to studia tylko o tematyce prawniczej i nie są to studia nakierowane jedynie na naukę o rozwiązaniach technicznych, w planie studiów ujęto różne aspekty gospodarki odpadami. Dzięki temu absolwent zna cały system organizacji i zarządzania tym sektorem, nie jedynie poszczególne jego elementy. W planie studiów są przedmioty związane z zarządzaniem gospodarką odpadami w ujęciu zmieniającego się prawa i wymogów dla przedsiębiorców, przedmioty uczące ewidencji i sprawozdawczości odpadowej, trybu działania administracji przy wydawaniu zezwoleń na zbieranie, przetwarzanie odpadów, itp. Absolwent orientuje się w temacie samych technologii, problemów i zalet związanych z konkretnymi rozwiązaniami inżynierskimi. Edukacja ekologiczna, ugruntowanie świadomości o fundamentalnym znaczeniu prawidłowej i odpowiedzialnej gospodarki odpadami, recyklingu, konieczności naprawienia szkód wyrządzonych środowisku i nam wszystkim przez nieumiejętne czy zagrażające życiu i zdrowiu postępowanie z odpadami to sens i misja przedmiotów związanych z blokiem ekologicznym w planie studiów.
Po ukończeniu studiów uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Czas trwania
Wykłady będą odbywać się w formie zdalnej on-line, natomiast zajęcia audytoryjne, projektowe i terenowe stacjonarnie na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie ul. Juliusza Słowackiego 17 lub w terenie.
Zjazdy realizowane są w formie studiów niestacjonarnym w soboty i niedziele (2 lub 3 razy w miesiącu), wyjątkowo w piątek (jedynie w formie on-line) i trwają 2 semestry. Szczegółowy rozkład zajęć w semestrze zostanie podany do wiadomości przed rozpoczęciem semestru.
Terminy rekrutacji
Rejestracja w Internetowej Rekrutacji Kandydatów IRK | 1 czerwca – 15 września 2024 r. |
Składanie kompletu dokumentów | 1 czerwca – 15 września 2024 r. |
Przyjęcia na studia podyplomowe odbywają się zgodnie z kolejnością składania przez kandydatów kompletu dokumentów, po uprzednim zarejestrowaniu się w IRK.
Wykaz dokumentów
Kandydat po zarejestrowaniu się w Internetowej Rekrutacji Kandydata, zobowiązany jest złożyć następujący komplet dokumentów:
- kwestionariusz osobowy (wydruk z Internetowej Rekrutacji Kandydata IRK);
- kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych potwierdzona przez Uczelnię - oryginał dyplomu do wglądu komisji rekrutacyjnej;
- jedna aktualna fotografia
W przypadku kandydatów cudzoziemców dodatkowo:
- należy złożyć kserokopię paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata - oryginał dokumentu do wglądu komisji rekrutacyjnej;
- kandydat musi posiadać potwierdzoną znajomość języka polskiego;
- zaleca się, aby zagraniczne dokumenty o wykształceniu były odpowiednio zalegalizowane lub opatrzone apostille;
- dokumenty sporządzone w języku obcym powinny zostać przetłumaczone na język polski przez polskiego tłumacza przysięgłego lub tłumacza w kraju macierzystym kandydata, z tym że tłumaczenie takie powinno zostać potwierdzone przez polskiego konsula urzędującego w tym kraju.
Dokumenty należy złożyć w sekretariacie studiów podyplomowych gospodarka odpadami osobiście lub pocztą tradycyjną (zalecamy - list polecony za potwierdzeniem zwrotnym) lub kurierem.
Adres: Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ul Juliusza Słowackiego 17, 71-434 Szczecin, z dopiskiem - Studia podyplomowe gospodarka odpadami.
Opłaty
Całkowity koszt studiów: 5150 zł (2 semestry).
Uwaga!
Istnieje możliwość dokonania opłaty w ratach.
Możliwość wystawienia faktury.
ZUT nie pobiera opłat z tytułu wpisowego oraz opłaty rekrutacyjnej.
Kontakt
Sekretariat:
tel. 91 449 62 26
email: Elzbieta.Mlynkowiak@zut.edu.pl
Kierownik:
dr hab. Magdalena Błaszak, prof. ZUT
tel. 91 449 64 23
email: Magdalena.Blaszak@zut.edu.pl
Pozostałe informacje
Uczestnik do realizacji dydaktyki musi posiadać komputer z dostępem do internetu oraz zainstalowaną platformę Microsoft Teams (aplikacja do bezpłatnego pobrania).