Towaroznawstwo zielarskie

15  miejsc

Opłata za studia3 940 zł

Opis studiów

Adresaci, do których skierowana jest oferta studiów podyplomowych

Studia podyplomowe towaroznawstwo zielarskie są przede wszystkim dedykowane osobom zainteresowanym zdobyciem wiedzy i umiejętności z zakresu zielarstwa, dynamicznie rozwijającej się w kraju i na świecie branży dotyczącej pozyskiwania oraz obrotu surowców i przetworów zielarskich. Studia kierowane są również do osób planujących podjęcie działalności gospodarczej, pracujących w sklepach, centrach handlowych, działkowców oraz mających zamiar poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zielarstwa, dla potrzeb prowadzenia działalności ogrodniczej i rolniczej.

Cel studiów

Głównym celem studiów podyplomowych towaroznawstwo zielarskie jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi towaroznawstwa zielarskiego oraz zasadami uprawy ziół i ich zastosowaniem.

Po ukończeniu studiów uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Czas trwania

Zjazdy realizowane są w formie studiów niestacjonarnym w soboty i niedziele i trwają 2 semestry.

Zajęcia realizowane są w formie wykładów, ćwiczeń i zajęć terenowych stacjonarnie na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, przy ul. Juliusza Słowackiego 17 lub w terenie.

Szczegółowy rozkład zajęć w semestrze zostanie podany do wiadomości przed rozpoczęciem semestru

Terminy rekrutacji

Rejestracja w Internetowej Rekrutacji Kandydatów IRK

26 czerwca  – 25 września 2024 r.

Składanie kompletu dokumentów 26 czerwca  – 25 września 2024 r.

Przyjęcia na studia podyplomowe odbywają się zgodnie z kolejnością składania przez kandydatów kompletu dokumentów, po uprzednim zarejestrowaniu się w IRK

Wykaz dokumentów

Kandydat po zarejestrowaniu się w Internetowej Rekrutacji Kandydata, zobowiązany jest złożyć następujący komplet dokumentów:

1. kwestionariusz osobowy (wydruk z Internetowej Rekrutacji Kandydata IRK);
  2. kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych potwierdzona przez Uczelnię - oryginał dyplomu do wglądu komisji rekrutacyjnej;
  3. jedna aktualna fotografia

W przypadku kandydatów cudzoziemców dodatkowo:

1. należy złożyć kserokopię paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata - oryginał dokumentu do wglądu komisji rekrutacyjnej;
  2. kandydat musi posiadać potwierdzoną znajomość języka polskiego;
  3. zaleca się, aby zagraniczne dokumenty o wykształceniu były odpowiednio zalegalizowane lub opatrzone apostille;
  4. dokumenty sporządzone w języku obcym powinny zostać przetłumaczone na język polski przez polskiego tłumacza przysięgłego lub tłumacza w kraju macierzystym kandydata, z tym że tłumaczenie takie powinno zostać potwierdzone przez polskiego konsula urzędującego w tym kraju.

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie studiów podyplomowych towaroznawstwo zielarskie osobiście lub pocztą tradycyjną (zalecamy - list polecony za potwierdzeniem zwrotnym) lub kurierem.

Adres: Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ul Słowackiego 17, 70-311 Szczecin, z dopiskiem - Studia podyplomowe towaroznawstwo zielarskie.

Całkowity koszt studiów: 3 940 zł (2 semestry).

Uwaga!

Istnieje możliwość dokonania opłaty w ratach.

Możliwość wystawienia faktury.

ZUT nie pobiera opłat z tytułu wpisowego oraz opłaty rekrutacyjnej.

Sekretariat:

tel. 91 449 62 43 lub 91 449 64 28