Transformacja energetyczna

metryka

Jednostka organizacyjnaWydział Elektryczny
Nazwatransformacja energetyczna
Forma studiówniestacjonarna
Poziom kształceniastudia podyplomowe
Wymagane wykształceniewyższe
Limit

 24 miejsc

Opłata za studia9 400 zł

Opis studiów

Adresaci, do których skierowana jest oferta studiów podyplomowych

Studia podyplomowe transformacja energetyczna adresowane są do absolwentów studiów wyższych (pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich) na dowolnym kierunku, którzy chcą zdobyć kompleksową wiedzę, umiejętności i kompetencje z transformacji energetycznej.

Studia trwają dwa semestry i prowadzone są w trybie studiów niestacjonarnych (łącznie 11 zjazdów). Zajęcia odbywają się i są prowadzone głównie na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przy ul. Sikorskiego 37. ale także na innych wydziałach ZUT: Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Wydziale Techniki Morskiej i Transportu.

Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich ZUT wspomaganych przez praktyków przemysłowych dysponujących aktualną wiedzą i doświadczeniem.

Cel studiów

Proces zmiany sposobu pozyskiwania, przetwarzania i zużywania energii wymaga szerokiej wiedzy i współpracy świata nauki oraz biznesu. Studia podyplomowe transformacja energetyczna to oferta edukacyjna dla tych, którzy chcą być na bieżąco z problemami i wymaganiami towarzyszącymi tym wyzwaniom.

Transformacja energetyczna jest nie tylko koniecznością, ale także szansą na rozwój gospodarczy, społeczny i technologiczny. Kluczem do tego jest wiedza i kompetencje specjalistów, którzy będą w stanie zaprojektować, wdrożyć i zarządzać zrównoważonym systemem energetycznym.

Studia podyplomowe z transformacji energetycznej są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę, która posiada aktualną, kompleksową i praktyczną wiedzę na temat transformacji energetycznej i jej wpływu na różne sektory i obszary życia. Program studiów obejmuje wiedzę o zagadnieniu z perspektywy technicznej, ekonomicznej, prawnej i społecznej.

Zakres studiów został opracowany w ramach konsorcjum między Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie, Politechniką Śląską oraz firmą ENERGO-COMPLEX Sp. z o.o. z Piekar Śląskich.

Po ukończeniu studiów uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Czas trwania

Program studiów obejmuje wykłady, ćwiczenia, laboratoria i projekty realizowane w formie studiów niestacjonarnych i trwają 2 semestry. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z ustalonym w ZUT harmonogramem zjazdów, głównie w soboty.

Szczegółowy rozkład zajęć w semestrze zostanie podany do wiadomości przed rozpoczęciem semestru.

 

 

Terminy rekrutacji

Rejestracja w Internetowej Rekrutacji Kandydatów IRK

27 czerwca  – 1 września 2024 r.

Składanie kompletu dokumentów 27 czerwca  – 1 września 2024 r.

Przyjęcia na studia podyplomowe odbywają się zgodnie z kolejnością składania przez kandydatów kompletu dokumentów, po uprzednim zarejestrowaniu się w IRK

Wykaz dokumentów

Kandydat po zarejestrowaniu się w Internetowej Rekrutacji Kandydata, zobowiązany jest złożyć następujący komplet dokumentów:

  1. kwestionariusz osobowy (wydruk z Internetowej Rekrutacji Kandydata IRK);
  2. kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych potwierdzona przez Uczelnię - oryginał dyplomu do wglądu komisji rekrutacyjnej;
  3. jedna aktualna fotografia

W przypadku kandydatów cudzoziemców dodatkowo:

  1. należy złożyć kserokopię paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata - oryginał dokumentu do wglądu komisji rekrutacyjnej;
  2. kandydat musi posiadać potwierdzoną znajomość języka polskiego;
  3. zaleca się, aby zagraniczne dokumenty o wykształceniu były odpowiednio zalegalizowane lub opatrzone apostille;
  4. dokumenty sporządzone w języku obcym powinny zostać przetłumaczone na język polski przez polskiego tłumacza przysięgłego lub tłumacza w kraju macierzystym kandydata, z tym że tłumaczenie takie powinno zostać potwierdzone przez polskiego konsula urzędującego w tym kraju.

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie studiów podyplomowych transformacja energetyczna osobiście lub pocztą tradycyjną (zalecamy - list polecony za potwierdzeniem zwrotnym) lub kurierem.

Adres: Wydział Elektryczny ul Sikorskiego 37, 70-313 Szczecin, pokój 207 lub 205, w godzinach 8:00-14:00, z dopiskiem - Studia podyplomowe transformacja energetyczna.

Opłaty

Całkowity koszt studiów: 9 400 zł (2 semestry).

 

Uwaga!

Istnieje możliwość dokonania opłaty w ratach.

Możliwość wystawienia faktury.

ZUT nie pobiera opłat z tytułu wpisowego oraz opłaty rekrutacyjnej.

 

 

 

 

 

Kontakt

Sekretariat:

mgr Arleta Srebro

tel.: 91 449 42 27

email: arleta.srebro@zut.edu.pl

 

Kierownik:

dr hab. inż. Paweł Dworak, prof. ZUT

tel. 91 449 53 38

email: pawel.dworak@zut.edu.pl

 

 

 

Pozostałe informacje