Uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków

metryka

Jednostka organizacyjnaWydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa
Nazwauzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Forma studiówniestacjonarna
Poziom kształceniastudia podyplomowe
Wymagane wykształceniewyższe
Limit

12 miejsc

Opłata za studia5 300 zł

Opis studiów

Adresaci, do których skierowana jest oferta studiów podyplomowych

Studia podyplomowe uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków adresowane są do pracowników oraz kadry kierowniczej sektora prywatnego i  publicznego, samorządu terytorialnego (urząd miasta, marszałkowski, gminy, fundusz ochrony środowiska, itp.), którzy chcą uaktualnić, poszerzyć swoją wiedzę i podnieść kwalifikacje w obszarze technologii wody i ścieków w szeroko pojętym zakresie.

Cel studiów

Celem studiów jest zapoznanie uczestników z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w technologii wody i ścieków, z podstawami monitoringu wód i ścieków z uwzględnieniem akredytacji laboratoriów badawczych oraz z prawnymi, ekonomicznymi i przestrzennymi uwarunkowaniami funkcjonowania przedsiębiorstw gospodarki wodnej. Dodatkowo słuchacze zdobędą umiejętności obsługi programu AUTOCAD@ i jego praktycznego  stosowania.

Studia prowadzone są przez pracowników: Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska,, Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie ESC, Spółki Wodociągi Zachodniopomorskie, Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie oraz firmy GLOBAL Sp. z o.o.

Po ukończeniu studiów uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Czas trwania

Program studiów obejmuje 200 godzin dydaktycznych, na które składają się: wykłady, ćwiczenia laboratoryjne, ćwiczenia audytoryjne i ćwiczenia projektowe w formie studiów niestacjonarnych. Studia trwają dwa semestry, przewidzianych jest około 10 zjazdów. Zjazdy odbywają się w soboty i w niedzielę na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, ul. Juliusza Słowackiego 17 lub w terenie.

Szczegółowy rozkład zajęć w semestrze zostanie podany do wiadomości przed rozpoczęciem semestru.

 

 

Terminy rekrutacji

Rejestracja w Internetowej Rekrutacji Kandydatów IRK

20 maja  – 28 października 2024 r.

Składanie kompletu dokumentów 20 maja  – 28 października 2024 r.

Przyjęcia na studia podyplomowe odbywają się zgodnie z kolejnością składania przez kandydatów kompletu dokumentów, po uprzednim zarejestrowaniu się w IRK

Wykaz dokumentów

Kandydat po zarejestrowaniu się w Internetowej Rekrutacji Kandydata, zobowiązany jest złożyć następujący komplet dokumentów:

  1. kwestionariusz osobowy (wydruk z Internetowej Rekrutacji Kandydata IRK);
  2. kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych potwierdzona przez Uczelnię - oryginał dyplomu do wglądu komisji rekrutacyjnej;
  3. jedna aktualna fotografia

W przypadku kandydatów cudzoziemców dodatkowo:

  1. należy złożyć kserokopię paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata - oryginał dokumentu do wglądu komisji rekrutacyjnej;
  2. kandydat musi posiadać potwierdzoną znajomość języka polskiego;
  3. zaleca się, aby zagraniczne dokumenty o wykształceniu były odpowiednio zalegalizowane lub opatrzone apostille;
  4. dokumenty sporządzone w języku obcym powinny zostać przetłumaczone na język polski przez polskiego tłumacza przysięgłego lub tłumacza w kraju macierzystym kandydata, z tym że tłumaczenie takie powinno zostać potwierdzone przez polskiego konsula urzędującego w tym kraju.

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie studiów podyplomowych uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków osobiście lub pocztą tradycyjną (zalecamy - list polecony za potwierdzeniem zwrotnym) lub kurierem.

Adres: Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ul Juliusza Słowackiego 17, 71-434 Szczecin, z dopiskiem - Studia podyplomowe uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków.

 

 

Opłaty

Całkowity koszt studiów: 5 300 zł (2 semestry).

 

Uwaga!

Istnieje możliwość dokonania opłaty w ratach.

Możliwość wystawienia faktury.

ZUT nie pobiera opłat z tytułu wpisowego oraz opłaty rekrutacyjnej.

 

 

 

 

 

Kontakt

Sekretariat:

tel. 91 449 63 20

email: Anna.Buchwal@zut.edu.pl

 

Kierownik:

dr hab. inż Hanna Siwek, prof. ZUT

tel. kom: 793 525 004

tel.: 91 449 63 20

e-mail: hanna.siwek@zut.edu.pl

 

 

Pozostałe informacje